Bielsko-Biała Nocą 2015 – finał

18 grudnia odbyły się ostatnie w tym roku zawody BBN.

Wszystko co dobre za szybko się kończy. Druga edycja Bielsko Biała Nocą, przeszła do historii. 4, 249, 73, 81 to szczęśliwe liczby dla organizatorów tych zawodów. Oznaczają one, że w 4 etapie udział wzięło 249 zawodników, a na tę liczbę złożyło się 81 zespołów oraz 73 osoby startujące indywidualnie. Zawody były jednym z etapów Slezskej Zimnej Ligi, przez co zrobiły sie międzynarodowe. Oprócz (co oczywiste) sporej liczby Czechów oraz zawodników z południa Polski, pojawił sie zespół rodzinny z Hiszpanii oraz zawodnik z „odległego” Gdańska. Ostatni etap (zgodnie z roczną tradycją) był rozgrywany w centrum miasta, trasy były dłuższe od tych z poprzednich etapów rozgrywanych jesienią. DodatkowovBielsko Biała Nocą było jedną z atrakcji Jarmarku Świątecznego, który odbywał się na bielskim rynku. Pośród koncertów, różnych eventów, przed startem lub po wbiegnięciu na metę, można było wypróbować znakomitych smakołyków, specjałów beskidzkich, skosztować okowitej, a placki ziemniaczane…mmmmm.

Po raz kolejny współpracował z nami  Ośrodek Edukacji „Sokrates”  i tym razem udostepnił nam pomieszczenia na centrum zawodów, w którym można było się przygotować do startu, odpocząć po biegu, napić się ciepłej herbaty, porozmawiać o trasie, o świętach etc. Generalnie było ciepło, wesoło, gwarnie. Dziękujemy za już i polecamy się na przyszłość.

Kto wygrywał w kategoriach? Proszę bardzo: Marta Kurek (On-Sight), Irek Waluga (Team 360), Sylva Vričanová (SKOB Havířov), Mateusz Sporysz (Bielskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej), Stella Adamek oraz Olga Kamejsza (Czarownice), Ignacy Chmielewski i Bartosz Chmielewski ( SKLEP BIEGACZA Bielsko-Biała), Jakub Stec oraz Joanna Kruczek (Tak Biegamy), ponadto za start we wszystkich czterech etapach, 19 zespołów z kategorii rodzinnej, otrzymało pamiatkowe puchary ufundowane przez Centrum Zdrowia Medikool.

Cały cykl zawodów Bielsko Biała Nocą, brał udział w programie „RUSZ SIĘ”  prowadzonym przez markę odzieży turystycznej Regatta Polska, jedną z firm sponsorujących nocne biegania z mapą. Wspierali i fundowali nagrody oraz upominki dla uczestników: Sklep Biegacza z Bielska-BiałejSklep Sportowy Perfectsport Domena Sportowa, NUTREND, Fitness klub SOLAR, Therma, KelvinMedikoolArmona, Sporting Brożyna. W imieniu organizatorów i zawodników dziękujemy.

Kompletne wyniki  dostępne w zakładce wyniki, a w galerii linki do zdjęć.

A tu filmowa relacja zrealizowana przez Telewizję Regionalną

Polecamy też filmik, jak jedna z najmłoszych uczestniczek pokonała trasę rodzinną.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s