Rajd Miejski 2015 – Podsumowanie

RAJD_MIEJSKI_dobre

Wystarczyłoby o Rajdzie Miejskim w Bielsku-Białej napisać: Było fajnie 😉

Uczestnicy rajdu jednak są bardziej wylewni w opiniach o rajdzie, że zacytuje:

– Generalnie impreza super i chętnie za tydzień pobiegłbym znowu u Was. Gratulacje!

– Przy takich organizatorach bawiłem się świetnie nawet przy zadaniach: puzzle i pytania sportowe 

– jesteśmy mile zaskoczeni organizacją rajdu i trzymamy kciuki za drugą edycję

– To była świetna impreza. Organizatorom i wolontariuszom należą się ogromne brawa za włożone serducho i siły. To serducho i dobra atmosferę czuło się wszędzie: w hali i na każdym punkcie. Oby ta impreza odbyła się za rok, bo tu aż chce się biegać :).

– wspaniała impreza !!!czekamy na następne

Zresztą coś o Rajdzie można przeczytać na stronach:

http://www.team360.pl/node/7004

http://potuptani.blogspot.com/2015/06/rajd-miejski-bielsko-biaa-na-orientacje.html

Gdy wpadliśmy na pomysł zrobienia rajdu w Bielsku-Białej, była zima. Trafiliśmy z tym pomysłem do BBOSiR w osobie Zastępcy Dyrektora ds. Administracji i Marketingu – Pana Marka Kołodzieja oraz do Działu Organizacji Imprez i Marketingu – Pana Kierownika Marka Gracza. Pomysł się spodobał, przystąpiliśmy do jego urealnienia. Pomysł spodobał się również kilku firmom z Bielska-Białej i nie tylko z naszego miasta, które postanowiły wesprzeć nas w realizacji celu. Potem pojawili się partnerzy w organizacji zawodów jak np. Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana. Rajd nabierał kształtów, powstawały pomysły na jego uatrakcyjnienie,a później pomysły na jego rozreklamowanie.

Nadszedł dzień 28 czerwca. Okazało się , że wszystko jest zapięte na „ostatni guzik” poza pogodą która płakała nie wiadomo z jakiego powodu. Start… drużyny się rozbiegają w różne strony, a trasa rodzinna wsiada do autobusu. Rajd przebiega sprawnie, zespoły same ustalają sobie kolejność zdobywania punktów wykonując na większości z nich zadania specjalne, a po 3 godzinach pojawiają sie pierwsze na mecie . Radosne , uśmiechnięte, i co ciekawe nie zmęczone. Na mecie drożdżówka, kiełbaski na ciepło, coś do picia. Wygrywa w kategorii KK zespół kuleżanki, przed Atomówkami i Rudą i spółką, w kategorii MM wygrywa Ultra Beskid Sport przed Team 360 oraz Seksownymi drwalami. W kategorii Mix wygrywa The Best6BPD przed Dziabniętymi pokonując zespół Potuptani/Macrologic. W Kategoriach gdzie suma wieku zawodników wynosiła 90 i więcej lat wygrały zespoły:Sąsiedzi i Spinacze. Na trasie rodzinnej tryumfowały Żurawinki przed Żurkami i Teamem Mroziaki.

W zawodach wystartowały 52 zespoły, pomagało 30 wolontariuszy, zespół sędziowski składał się z grupy rajdowców oraz biegaczy na orientację z Bielska-Białej oraz Gliwic. Byłoby grzechem nie wspomnieć o wzorowej współpracy z BBOSiR w osobach Panów Marka Kołodzieja, Marka Gracza, Konrada Hamerlaka, Dariusza Pegzy, Mariusza Gąsiorka, Józefa Koźmińskiego, Michała Zarębskiego. Trzeba wspomnieć o ogromnym wkładzie w zawody Krzysztofa Świerkosza, Kamy Wojarskiej, Joanny Brzezickiej, Krzysztofa Wojarskiego, Bartka Klenki, za wsparcie medialne dziękujemy Igorowi Błachutowi(Team 360). Panie z Teatru Lalek Banialuka: Pani Monika Jędrzejewska, Pani Katarzyna Jacewicz, które wymyśliły kapitalne zadania animacyjne, które rozbawiły uczestników rajdu. Wielkie słowa podziękowań należą się też  Dyrektor Teatru Lalek Banialuka Pani Lucynie Kozień za udostępnienie Teatru dla naszego Rajdu. Nie wypada sobie przypinać orderu za organizację, ale uczestnicy sami to zrobili za nas zgłaszając się w tak dużej ilości na starcie naszego rajdu, apotem go tu i ówdzie komplementując. Dziękujemy i obiecujemy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy by w przyszłym roku Rajd się odbył, miał jeszcze ciekawszą trasę oraz zadania, a zespół organizacyjny był równie doskonały jak ten z tego roku.

zbiorowka

kon smile

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s